by Karbonkale

İyi dönerin 6 adresi

Dönerci Sadık Usta
0555 9853603
Aksaray’da ufak bir büfe fakat yıllardır kulaktan kulağa yayılan ismiyle bazıları biraz yağlı bulsa da herkesin lezzetini teslim ettiği, uygun fiyatlı döner mekanı. Başka ilçelerden hatta şehirlerden sadece döner için buraya geleni çok... Ağzının tadını bilenlerin uğrak yeri olarak biliniyor.

Bayramoğlu Döner
0216 4130046
Son yıllarda biraz meraklısına İyi döner deseniz ilk aklına düşen mekanların başında geliyor. Bugün popüler olan döner restoranlarının ilk temsilcilerinden olan Bayramoğlu, zaman içinde hem şöhreti hem de Kavacık’taki başlangıçtaki küçük mekanı büyüdü gelişti. İşletmede normal bir günde bir tonun üzerinde döner satılması normal sayılıyor. Servis sabah 11.30’da başlıyor. Dana ve kuzu etinden hazırlanan döner, yaprak yaprak kesiliyor ve içi sulu... Doğalgaz ve odun ateşinde pişirilen dönerin yanında çoban salata, turşu, patates kızartması ve meşhur ince tandır lavaşı servis ediliyor.

Kardeşler Lokantası
0212 3601385
Her şeyiyle lezzet şampiyonu mekanların başında gelir... Çorbasından kuru fasülyesine, nohutundan fırın makarnasına tüm yemekleri leziz olan lokantanın başında 40 yıldan bu yana Hacı Mehmet Akkaya bulunuyor. Döneri de çok güzel, efsane yani.

Tadı Döner
0212 4449943
Son dönemde adı sıkça anılan ve zirvenin ortağı dönercilerden olan işletme İstanbul Levent’te bulunuyor. Etin marinasyonu pekmez ve hindistan cevizi ile yapılıyor.

Metet Közde Döner
0216 5533333
İstanbul’un Kuzguncuk semtinde bulunan en bilinen semt dönercilerinden biri... Dönerden ve lezzetinden söz edilirken marinasyonu, ateşi ve yüzde 10 oranında kullanılan kuzu boşluğu mutlaka konu ediliyor.

Dönerci Şahin Usta
0212 5265297
Kendi küçük, şöhreti büyük mekanlardan olan Kapalıçarşı yanındaki yedi metrekarelik dükkan, yurt dışında bile en çok isim yapmış döner işletmelerimizden biridir. Öğlen saatlerinde önündeki muhakkak kuyruk olması bir klasiktir. Döner tırnak pide içinde ya da porsiyon olarak servis edilir.

Nilay Örnek denemiş hepsini, ben sadece ikisini denedim.

0 yorum:

Yorum Gönder